Find out the latest information about our company and learn something new about timber trusses and building.

[:lt]Kas montuoja medienos stogo santvaras?[:]

[:lt]Jei montuojant medines stogo santvaras, nesilaikoma instrukcijų, procesas gali būti sudėtingas. Jei asmuo yra susipažinęs tiek su procesu, tiek su reikalavimais, tada darbą galima atlikti sklandžiai ir pagal aukštus standartus. Svarbiausia yra laikytis stogo santvarų montavimo instrukcijų ir montavimo metu atsižvelgti į silpniausias montavimo vietas. Pavyzdžiui, į medienos stogo santvarų pakėlimo specifiką – būtina vengti medinių stogo santvarų pakėlimo už viršaus, nes be krano tai gali pasirodyti sudėtinga užduotis. Alternatyvus sprendimas yra medienos stogo santvarų mechaninis pakėlimas kabelių sistemos pagalba (mes rekomenduojame nenaudoti plonų plieninių lynų, nes kėlimo metu jie gali smarkiai pažeisti medines stogo santvaras).

Medienos stogo santvaros retai iškart po pristatymo į statybvietę yra montuojamos ir tvirtinamos prie pastato. Dėl šios priežasties labai svarbu laikinai sandėliuoti ant plokščio padėklo, užtikrinant, kad jos būtų apsaugotos nuo lietaus, vėjo ir drastiškų temperatūros pokyčių. Tačiau labai rekomenduojame naudoti kraną, nes tai taupo laiką ir darbo jėgas. Prieš keliant santvaras kranu, saugumo sumetimais rekomenduojame patikrinti krano keliamąją galią. Jei nėra galimybės naudotis kranu, reikia atsargiai pakelti santvarą virš žemės, nepakenkiant ir nepažeidžiant jos. Keliant medienos stogo santvaras, jų negalima kelti tik viršutine dalimi arba pagrindu, nes kyla pavojus, kad medienos stogo santvaros deformuosis ir sulūš kėlimo metu. Stogo santvara turi būti keliama prilaikant ją iš visų pusių. Tai kokybės ir saugumo garantija. Jei medienos stogo santvarų svoris ir apimtis yra nedidelė, jos taip pat gali būti montuojamos rankiniu būdu be keltuvo ar krano pagalbos.

Pagrindinis raktas į sėkmę stogo santvarų surinkimo procese yra tinkamai sumontuoti ir pritvirtinti santvaras prie pagrindo. Metalinės jungiamosios plokštelės yra naudojamos atskirų detalių sujungimui. Svarbu juos tinkamai ir atidžiai pritvirtinti prie mūro strypo, kad nepažeistumėte stogo santvaros medžiagos. Kliento prašymu, pateikiame surinkimo brėžinį su išsamiomis instrukcijomis, kaip ir kur pritvirtinti metalines jungiamąsias plokšteles.[:]