Kas montē kopnes?
Ja uzstādot jumta kopnes, netiek ievērotas instrukcijas, tad process var izrādīties sarežģīts. Ja persona ir pazīstama gan ar procesu, gan gaitu, tad arī pašrocīgi darbu var paveikt kvalitatīvi un raiti. Galvenais ir ievērot jumta kopņu uzstādīšanas norādes, ņemt vērā to vājākos posmus uzstādīšanas laikā. Piemēram, jumta kopnes pacelšanas specifika – jāizvairās no jumta kopnes pacelšanas aiz kopnes augšdaļas, kas bez celtņa var šķist sarežģīts uzdevums. Alternatīvs risinājums – mehāniskā kopņu pacelšana ar trošu sistēmu (iesakām neizmantot tievas tērauda virves, jo pacelšanas brīdī tās var stipri bojāt kopnes).
Reti kad kopnes no transportlīdzekļa uzreiz tiek uzstādītas uz celtnes, tāpēc tām jānodrošina pagaidu uzglabāšana uz līdzena paliktņa vienlaikus sargājot no lietus, vēja, krasas temperatūras maiņas. Mēs iesakām celtni tomēr izmantot, jo tas ietaupa gan laiku, gan darbaspēka izmaksas. Pirms kopnes celšanas ar celtni drošības apsvērumos iesakām pārliecināties par ceļamkrāna celtspēju. Ja celtnis nav pieejams, tad uzmanība ir jāvērš saudzīgai kopnes pacelšanai virs zemes, neradot apdraudējumu un nesabojājot jumta kopni. Kopnes pacelšanas laikā, jumta kopni nedrīkst celt tikai aiz tās augšdaļas vai pamata daļas, jo tad pastāv risks, ka celšanas laikā kopne deformēsies un salūzīs. Jumta kopne virs zemes ir jāceļ, nodrošinot atbalstu no visām pusēm. Tā ir kvalitātes un drošības garantija. Ja kopnes svars un laidums ir neliels, to var uzstādīt arī manuāli bez cēlējmehānisma.
Galvenā panākumu atslēga jumta kopņu uzstādīšanas procesā ir pareizi novietotas un pie mūrlatas piestiprinātas kopnes. Detaļu savienojuma vietās izmanto metāla savienojuma plāksnes, kas tiek pareizi un saudzīgi piestiprinātas pie mūrlatas tā, lai nebojātu kopnes materiālu. Pēc klienta pieprasījuma tiek piedāvāts mezglu rasējums ar detalizētu instrukciju kā un kur ir jāstiprina metāla savienojumu plāksnes.