Find out the latest information about our company and learn something new about timber trusses and building.

Kas ir jumta kopnes?

Jumta kopnes, kas tiek rūpnieciski izgatavotas no koka, ir jumta konstrukcija, kas tiek izgatavota pēc individuāla pasūtījuma, atbilstoši katra projekta vajadzībām. Lai izgatavotu jumta kopnes, tiek izmantoti augstas kvalitātes C24 kokmateriāli, kas savstarpēji tiek savienoti ar speciālām tērauda plāksnēm (Mitek Gang-Nail), tādējādi iegūstot īpaši izturīgu konstrukciju ar maksimāli augstu nestspēju.

Visas mūsu ražotās jumta kopnes tiek veidotas, balstoties uz senām tradīcijām, ievērojot pārbaudītos ģeometrijas principus, kas savienojumā ar mūsdienu inženieru tehnoloģiju nodrošina elastīgu, praktisku jumta konstrukciju vai starpstāvu pārseguma risinājumus, kas ļauj ietaupīt kopējās būvniecības izmaksas un montāžas laiku.

Pati koka kopņu konstrukcija sastāv no dēļiem. To atbalsta punkti ir izvietoti tā, lai veidotos savstarpēji saistīta trīsstūru sistēma, kas izlīdzina slodzi. Savienojuma vietas tiek stiprinātas ar metāla plāksnēm. Plašākā nozīmē par kopnēm sauc sistēmu, kas sastāv no taisnām, savā starpā galos savienotām detaļām, bet pašas savienojuma vietas sauc par mezgliem.

Koka jumta kopnes ir ļoti daudzveidīgas un viegli savienojamas ar citām konstrukcijām, piemēram, tērauda sijām. Lielo laidumu iespējamība piedāvā plašākas iespējas, kuras labprāt izmanto arhitekti un dizaineri.
Precīza izgatavošana un nepārtraukta kvalitātes kontrole nodrošina, ka kopņu izmērs un forma atbilst projekta standartiem, nodrošinot ēkas strukturālo integritāti.
Koka jumta konstrukcijām, salīdzinot ar citiem materiāliem, piemēram, alumīniju vai tēraudu, piemīt lieliskas siltumizolācijas īpašības.

Ir jāatzīmē, ka koka jumta kopnes sniedz neierobežotas dažādības iespējas, nodrošinot pasūtītājam rīcības brīvību eksperimentēt ar platību, plānojumu un būves estētiskajām īpašībām. Nav noslēpums, ka vairāki uzņēmumi, tostarp restorānu ķēdes pasvītro savu unikālo identitāti pateicoties tieši pievilcīgam jumta dizainam.